11 hitů podzimní sezóny
od 1/11/2018 ve vašem knihkupectví
Jmenuju se Tomáš

Jmenuju se Tomáš

1/11/2018

První skutečný životopis Tomáše Holého.
Tato knížka se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, nikoli pouze zábavné historky, které se mohly odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým.

nakladatelství Mladá fronta

Autor: Ota Kars

OTA KARS Samozvaný veršotepec a prozorytec.
Narozen v porodnici na Štvanici. Žil, žije a někdy píše na Letné, ve Strašnicích, v Nuslích, v Karlíně, v Berlíně, v Dejvicích, v New Yorku i na Břevnově.
Autor básnických sbírek Bezecesta, Spalte tuto knihu, Na volantu BMW, Chutný juvenilní konvolut (Smrtelná hodina, Patetická utrpení lásky, Obscénní pohyby básní) a Výkusy, samolepkového souboru Lakonika (Lakonika, Laskonky a Epitafy) a komiksu ANIMAL CITY.
Na podzim roku 2017 byla vydána jeho kniha o celém životě Tomáše Holého Jmenuju se Tomáš. Kniha obdržela několik cen, včetně Magnesie Litera 2018 – Ceny čtenářů.

Interpret: Aleš Háma

Aleš Háma je rodák z Karlových Varů. Vystudoval pražskou konzervatoř, první angažmá absolvoval v roce 1993 na Kladně, poté dva roky pobýval v kalifornském Palo Alto, kde si vyzkoušel nejrůznější profese a poznal, že česká kotlina není pupík světa. Koncem 90. let založil hudební skupinu Hamleti, s níž hraje dodnes, začal působit na rádiu Frekvence 1 a posléze i vystupovat v mnoha muzikálech a filmech. Moderování si vyzkoušel nejdřív ve Snídani s Novou, v současné době je moderátorskou hvězdou první velikosti a uvádí jak nejrůznější televizní pořady, tak výjimečné společenské akce. S oblibou rybaří, vaří a chalupaří a věnuje se rodině.

Obálka knihy Petr Pan Obálka knihy Hipík Obálka knihy Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny Gorlanu Obálka knihy Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek Obálka knihy Pět amerických prezidentů, česká babička a já Obálka knihy Bratrstvo křišťálu Obálka knihy Jmenuju se Tomáš Obálka knihy Máme rádi víno Obálka knihy Věštba Obálka knihy Malý miliardář Obálka knihy Jezero

Český rozhlas Dvojka Regionální deník TV Magazín Městská knihovna v Praze Audiokniha roku Asociace vydavatelů audioknih Kosmas