11 hitů podzimní sezóny
od 1/11/2018 ve vašem knihkupectví
Jmenuju se Tomáš

Jmenuju se Tomáš

1/11/2018

První skutečný životopis Tomáše Holého.
Tato knížka se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, nikoli pouze zábavné historky, které se mohly odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým.

nakladatelství Mladá fronta

Autor: Ota Kars

Ota Kars je spisovatel a básník, držitel ocenění Magnesia Litera – Kosmas cena čtenářů za životopis Tomáše Holého Jmenuju se Tomáš (2017). Je autorem biografie Tomáše Holého a také strhující povídkové novely Spratci (2019). Býval přezdíván Iggy Pop české poezie a sám se označuje za samozvaného veršotepce a prozorytce. Má na kontě básnické sbírky Bezecesta (1997), Spalte tuto knihu (2001), trojsbírku Smrtelná hodina, Patetická utrpení lásky, Obscénní pohyby básní, souhrnně vyšlé jako Chutný juvenilní konvolut (2007). Jako zatím poslední vydal sbírku Má láska je kurva (2019). Nyní pracuje na novele Šílená láska z let devadesátých a dokončuje knížku ze současnosti s pracovním názvem Projetá samota.

Interpret: Aleš Háma

Aleš Háma je rodák z Karlových Varů. Vystudoval pražskou konzervatoř, první angažmá absolvoval v roce 1993 na Kladně, poté dva roky pobýval v kalifornském Palo Alto, kde si vyzkoušel nejrůznější profese a poznal, že česká kotlina není pupík světa. Koncem 90. let založil hudební skupinu Hamleti, s níž hraje dodnes, začal působit na rádiu Frekvence 1 a posléze i vystupovat v mnoha muzikálech a filmech. Moderování si vyzkoušel nejdřív ve Snídani s Novou, v současné době je moderátorskou hvězdou první velikosti a uvádí jak nejrůznější televizní pořady, tak výjimečné společenské akce. S oblibou rybaří, vaří a chalupaří a věnuje se rodině.

Recenze v médiích

Pavel Mandys: Vzpomínky na filmového rošťáka, iLiteratura, 18.11.2017

Životopis slavného dětského filmového herce přelomu sedmdesátých a osmdesátých let nabízí čtivým, vtahujícím způsobem napsané osobní vzpomínky rodiny a přátel na jeho krátký život. Knize se bohužel nedostalo potřebné redakční péče.

Obálka knihy Petr Pan Obálka knihy Hipík Obálka knihy Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny Gorlanu Obálka knihy Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek Obálka knihy Pět amerických prezidentů, česká babička a já Obálka knihy Bratrstvo křišťálu Obálka knihy Jmenuju se Tomáš Obálka knihy Máme rádi víno Obálka knihy Věštba Obálka knihy Malý miliardář Obálka knihy Jezero

Český rozhlas Dvojka Regionální deník TV Magazín Městská knihovna v Praze Audiokniha roku Asociace vydavatelů audioknih Kosmas