9 hitů podzimní sezóny
od 3/11/2016 ve vašem knihkupectví
Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce

3/11/2016

Drama o lásce a pomstě. Audioverze slavného románu Emily Brontëové, mladší sestry Charlotte Brontëové, autorky románu Jany Eyrová.

Drsná yorkshirská vřesoviště vždy utvářela charakter i život lidí, kteří se tam rozhodli usadit. Místní zeman, pan Earnshow, se rozhodne pečovat o opuštěného chlapce a vychovávat ho jako vlastního. Pojmenuje ho podle jeho zálib toulat se po místních vřesovištích Heathcliff. Nalezenec se velmi sblíží s jeho dcerou Kateřinou, ale nevinné lásce krutá realita viktoriánského světa nepřeje. Krásný cit se může velmi rychle změnit na čistou a nemilosrdnou nenávist… Nesmrtelný příběh Na větrné hůrce se řadí spolu s románem Jih proti Severu a Anna Karenina k nejlepším a nejčtenějším dílům romantické literatury.

nakladatelství Radioservis

Autor: Emily Brontëová

(1818 - 1848) Narodila se v Thorntonu Patricku Brontëovi a Marii Branwellové jako páté dítě. Její otec si změnil jméno na vznešeněji znějící Brontë. Matka Marie porodila šest dětí – dcery Mary, Elizabeth, Charlotte, Emily, Anne a syna Patricka. Velmi mladá zemřela a o děti se starala její sestra, která zavedla přísnou výchovu. Otec vybral pro čtyři starší dcery internátní školu v Yorkshiru, kde panoval velmi tvrdý režim. Mary a Elizabeth zde zemřely na tuberkulózu a domů se vrátily pouze Emily s Charlotte. Charlotte pak popsala poměry v internátu ve svém slavném románu Jana Eyrová. Emily pak proslavil román Na Větrné hůrce, ale až dva roky po její smrti, kdy vydala Charlotte knihu znovu jako samostatný román pod jejím skutečným jménem. Teprve v této době bylo její dílo objeveno a doceněno.

Interpret: Tereza Richtrová

Interpret: Zuzana Slavíková

Interpret: Petr Vaněk

Obálka knihy Divoké labutě 	Obálka knihy Dušička a Dušinka Obálka knihy Ezopovy Bajky Obálka knihy Jedinečný Jeeves Obálka knihy Kafe a cigárko Obálka knihy Na Větrné hůrce		Obálka knihy Řeky Londýna Obálka knihy To nejlepší pro malé i velké posluchače Obálka knihy Zmrtvýchvstání

Kosmas Radiožurnál Regionální deník TV Magazín TURNER - Public Relation & Communication Městská knihovna v Praze