9 hitů podzimní sezóny
od 3/11/2016 ve vašem knihkupectví
Dušička a Dušinka

Dušička a Dušinka /
před duchy se pod duchnu neschováš

3/11/2016

Veselé příběhy o tom, jak se dva urejpaní, hašteřiví a všeteční duchové rozhodli trošičku potrápit lidi. Vše směřuje venkoncem k jedinému. Pojďte pane, budeme je strašit, až se budou bát aneb před duchy se pod duchnu neschováš. Opravdu skvělá dramatizace příběhů Dušičky a Dušinky v podání Oty Jiráka a Báry Hrzánové. Vše doplněno poutavou symfonickou hudbou. Kromě Dušičky a Dušinky se vám představí i vodník Mokrejš (J. Lábus) a hrobník Kosťa Hnátek (J. Přeučil).
Inspirací k sepsání těchto příběhů byla animovaná pohádka Jiřího Trnky - Dva mrazíci, v podání skvělého Jana Wericha a Vlasty Buriana.

Seznam pohádek:
1. Před duchy se pod duchnu neschováš
2. Jak si na Dušičky uspořádali maškarní rej
3. Hurá na ně, aneb pojďte pane, budeme je strašit
4. Na návštěvě u hradních strašidel
5. Jak se perou duchové
6. Hastrmanské snění o dušičkách, aneb na mou duši, duch má duši
7. Jak postavili Sněhulákala a vystrašili tak Mikuláše s čertem

nakladatelství Colibris - GMP Group

Autor: Radek Adamec

Radek Adamec (* 1965) je původním povoláním učitel, který ale ze školství velmi brzy zběhl a dlouhá léta se pohyboval v hudebním průmyslu a velkých vydavatelstvích. (Supraphon, Popron a BMG Czech Republic) Tam kromě spolupráce se skvělými hudebníky poprvé objevil kouzlo dětských audioknih. Po zrušení české pobočky BMG nějaký čas strávil v pražském divadle Kalich a nakonec založil vlastní hudební vydavatelství. Později se začal věnovat režii a produkci dětských audioknih. Spolupracoval mj. s prof. Radovanem Lukavským, Libuší Havelkovou, Josefem Somrem, Otou Jirákem, Jiřím Lábusem, Petrem Štěpánkem, Bárou Hrzánovou, Karlem Hlušičkou apod. K samotnému psaní se dostal díky náhodě a jednomu malému nakladatelskému podrazu. Nejmenované nakladatelství mu sebralo jeho nápad na produkci audioknihy, včetně obsazení interpreta. Ještě ten večer napsal svoje první autorské pohádky, které později vyšly pod názvem Veselé mašinky, ve skvělé interpretaci pana Josefa Somra. Od té doby má na svém kontě množství autorských audioknih i knih tištěných. Svými pohádkami navazuje na odkaz zlaté pokladnice českých pohádek, kde je důraz kladen především na příběh podněcující fantazii dětí s důrazem na spravedlnost, potrestání zla a vlastní ponaučení. Pohádky bere jako jeden z nejcennějších odkazů kulturního dědictví, kde se mohou odrážet sny a představy dětí i dospělých. V roce 2015 zakládá vlastní nakladatelství Colibris. Všechny knihy z edice Colibris jsou výpravně ilustrovány známými dětskými ilustrátory.

Interpret: Barbora Hrzánová

Interpret: Ota Jirák

Interpret: Jiří Lábus

Interpret: Jan Přeučil

Obálka knihy Divoké labutě 	Obálka knihy Dušička a Dušinka Obálka knihy Ezopovy Bajky Obálka knihy Jedinečný Jeeves Obálka knihy Kafe a cigárko Obálka knihy Na Větrné hůrce		Obálka knihy Řeky Londýna Obálka knihy To nejlepší pro malé i velké posluchače Obálka knihy Zmrtvýchvstání

Kosmas Radiožurnál Regionální deník TV Magazín TURNER - Public Relation & Communication Městská knihovna v Praze