9 hitů podzimní sezóny
od 3/11/2016 ve vašem knihkupectví
Divoké labutě

Divoké labutě  /
Tři dcery Číny

3/11/2016

Autorka světově proslulého bestselleru Divoké labutě Jung Chang vytvořila se svým manželem, historikem Jonem Hallidayem, vskutku monumentální dílo zasvěcené té nejzápornější postavě dějin 20. století Mao Ce-tungovi.
Tato obsáhlá biografie si vyžádala deset let příprav, studia a cestování. Je plná překvapivých odhalení, úryvků z rozhovorů s významnými osobnostmi i faktů z Maova soukromého života.
Výsledkem je nesmírně čtivý portrét člověka, který na cestě za svým snem dobýt svět neváhal obětovat 100 milionů příslušníků vlastního národa.

nakladatelství Radioservis

Autor: Jung Chang

Britská spisovatelka čínského původu se narodila r. 1952 v provincii Sečuán. Oba rodiče byli členy komunistické strany a i Jung Chang, jako spousta jejích vrstevníků, vstoupila v prvních letech kulturní revoluce do řad Rudé Gardy. Počáteční nadšení ale brzy opadlo. Jako spousta mladých lidí její generace pracovala několik let mezi zemědělci a dělníky v ocelárně. V roce 1978 odjela studovat do Británie, kam dostala státní stipendium. Dnes žije Jung Chang v Británii se svým irským manželem, který je specialistou na historii Asie. V mezinárodním bestselleru Divoké labutě popisuje osudy tří žen na pozadí historických událostí Číny - své babičky, matky a svůj vlastní. Kniha byla přeložena do 30 jazyků, ale v Číně je zakázána.

Interpret: Hana Maciuchová

Obálka knihy Divoké labutě 	Obálka knihy Dušička a Dušinka Obálka knihy Ezopovy Bajky Obálka knihy Jedinečný Jeeves Obálka knihy Kafe a cigárko Obálka knihy Na Větrné hůrce		Obálka knihy Řeky Londýna Obálka knihy To nejlepší pro malé i velké posluchače Obálka knihy Zmrtvýchvstání

Kosmas Radiožurnál Regionální deník TV Magazín TURNER - Public Relation & Communication Městská knihovna v Praze